Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony

Napisz: Szkolne Koło PCK Logo: Polski Czerwony Krzyż

 


 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

W środę 25 marca 2015 r. na zaproszenie szkolnego opiekuna PCK p. Marii Dudzik odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla klas V. Warsztaty prowadził p. Bartek – ratownik z poznańskiego oddziału PCK. Na zajęciach tych uczniowie poznali teoretycznie jak i praktycznie aspekty ratowania życia. Dowiedzieli się m. in. jak wzywać pomoc, zabezpieczać miejsce wypadku, jak postępować w przypadku ratowania człowieka i udzielania mu pomocy oraz przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Po tych warsztatach wybrana czwórka uczniów będzie reprezentować szkołę w międzyszkolnym konkursie pod hasłem: „Wiem jak ratować życie” organizowanym przez PCK.

 

 

 

W czwartek 26 marca 2015 r. uczniowie z klasy VI a należący do szkolnego koła PCK pod opieką p. Dudzik odwiedzili mieszkanki Domu Opieki Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego w Poznaniu. Młodzież rozdała mieszkankom i pracującym tam siostrom Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi. Rozdali również przygotowane przez uczniów z innych klas na zajęciach technicznych ozdoby na jajka i wazoniki. Wizyta ta wzbudziła wiele radości wśród mieszkanek.

 

 

 


 

 

 Dzień walki z głodem

16 października 2014r.

Z okazji światowego dnia walki z głodem przypadającego 16 października, szkolne koło PCK zorganizowało zbiórkę trwałej żywności. Zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej szkole.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klas I i ich rodzice, bo to głównie dzięki nim udało się zebrać wiele produktów.

Do akcji włączyli się też uczniowie z klas: 2b, 5a, 6a, 6b.

 


 

 Chroń Dziecięce Uśmiechy

Program realizowany w klasach I-VI w oparciu o udostępnione przez PCK zeszyty. Dla dzieci w wieku 6-9 lat został przygotowany zeszyt „Ja i moje zęby”, oraz dla młodzieży w wieku 10-12 lat „Ja i mój uśmiech”. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie w ciekawy i atrakcyjny sposób poznają najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Zeszyty mają interaktywny charakter – zawierają ćwiczenia, gry, quizy.
Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki.

 

 


 Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

10 października 2013

Na zaproszenie szkolnego opiekuna PCK obyły się w naszej szkole dla klas V warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadziła p. Justyna – ratownik z poznańskiego oddziału PCK. Na zajęciach tych uczniowie poznali teoretycznie jak i praktycznie aspekty ratowania życia. Dowiedzieli się m. in. jak postępować w przypadku zakrztuszenia czy krwawienia z nosa jak i też w przypadku ratowania nieprzytomnego człowieka, tamowania krwotoków kończyn dolnych i górnych, w przypadku napadu epilepsji i innych. Przypomnieli sobie sposoby wzywania pomocy, zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz numery telefonów alarmowych. W marcu odbędzie się międzyszkolny konkurs „Wiem jak Ratować życie”, na który pojadą nasi uczniowie reprezentować szkołę.

 


Wizyta w Domu Opieki Społecznej

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie PCK byli złożyć życzenia mieszkankom DOS przy ul. Niedziałkowskiego w Poznaniu. Młodzież rozdała mieszkankom i pracującym tam siostrom Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.


 Stań po zielonej stronie mocy

Celem akcji jest zbiórka: płyt CD i DVD, plastikowych opakowań po płytach CD, DVD, kasetach VHS i magnetofonowych, słuchawek, kabli, pilotów, mp3, przedłużaczy, discmanów, walkmanów, ładowarek i baterii, oraz dysków twardych.


 Każdy znaczek wspiera misje

Celem akcji prowadzonej przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pięniężnie jest zbiórka podstemplowanych znaczków pocztowych. Każdy znaczek jest mile widziany nawet ten najbardziej popularny, tylko nie uszkodzony. W Pieniężnie działa grupa misyjna, która bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje.

 


 Super Wiewiórka przyjaciólka Oli i Kuby

Program realizowany był w dwóch oddziałach przedszkolnych w naszej szkole. Wychowawcy dostali z Poznańskiego oddziału PCK materiały dla dzieci. Program miał na celu: wprowadzenie małych dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa, kształtowanie u dzieci właściwych nawyków higienicznych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób oraz pokazanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowań w celu kształtowania postaw tolerancji i wrażliwości.